Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

12 вересня - міжнародний день здорової порожнини рота

Опубликовано 7 9 18

ЗДОРОВ’Я  ПОРОЖНИНИ  РОТА:  ПРОСТІ  ПРАВИЛА

       Всесвітній день здоров’я порожнини рота — це міжнародний день, що проголошує важливість здоров’я порожнини рота для людей різного віку у всіх країнах світу. Цей день вже став одним з найбільш важливих подій в світовій стоматології та вважається днем ​​проголошення основних цінностей, які кожен лікар-стоматолог несе своїм пацієнтам.

     Двічі на рік працівниками стоматологічного  відділення   проводяться  профілактичні  медичні  огляди  учнів  шкіл,   шкіл – інтернатів,  дошкільних  закладів. За  2018  рік  стоматологічну   допомогу  надано  25599 мешканцям  міста  та  району,   з них  3709  дітей,  ортопедичну  допомогу  - 3596  жителям, з  них 4   ліквідатори   ЧАЕС  та  2   учасника  бойових  дій  АТО.

     З метою збереження стоматологічного здоров’я необхідно перш за все навчитися правильному догляду за порожниною рота  та своєчасно звертатися до стоматолога при перших симптомах стоматологічного неблагополуччя, а також відвідувати стоматолога з профілактичною метою. Практично будь-яке стоматологічне захворювання легше попередити, ніж лікувати. Досить регулярно дотримуватися всього трьох простих правила, на яких базується весь світовий досвід: правильна гігієна порожнини рота, правильне харчування і використання фторидів.

Правильна гігієна порожнини рота

       Вона полягає в домашньому  чищенні зубів мінімум два рази на день, а також використанні додаткових засобів гігієни (зубні нитки, міжзубні йоржики, ополіскувачі, щітки для протезів та ін.). Крім цього, варто проводити професійну гігієну порожнини рота.

Раціональне харчування

      Однією з найважливіших стратегій в збереженні здоров’я порожнини рота є правильне харчування: то, що ми їмо і як часто ми приймаємо їжу. Якщо ви хочете зберегти вашу посмішку красивою і яскравою, крім щоденної гігієни порожнини рота необхідно дотримуватися особливої ​​стоматологічної дієти. Головна вимога — обмеження частоти споживання вуглеводів. Кількість прийомів їжі не повинно перевищувати 5-6 разів на день, включаючи 3 основних прийому їжі і 2 перекушування. Необхідно мінімізувати споживання найбільш небезпечних для здоров’я зубів продуктів, таких як цукерки і шоколад, їжа з великим вмістом вуглеводів, газовані солодкі напої, алкогольні напої.

Використання фторидів

     Фторид вмісткі  зубні пасти рекомендуються для постійного щоденного дворазового застосування при чищенні зубів всьому населенню (з віковими обмеженнями по концентрації і витраті пасти для дітей).

     Відвідуйте стоматолога не менше одного разу на рік. При цьому вам будуть своєчасно призначені і проведені профілактичні заходи, а при необхідності і лікування зубів. Не відкладайте візит до стоматолога, якщо ви помітили появу на зубах білих плям: найчастіше так проявляється початкова форма карієсу. Лікування карієсу зубів на ранніх стадіях безболісно і найбільш ефективно, в той час як в запущених випадках зуб нерідко доводиться видаляти.

  Дотримуючись  рекомендацій,  ви  з  високою  ймовірністю   поліпшите  своє  здоров»я  і позбавитеся  багатьох  хвороб  порожнини  рота  у  майбутньому.

 

 

                                                                                                                                                                                              В.о.  завідувача

                                                                                                                                                                                              стоматологічного відділення

                                                                                                                                                                                              Світловодської ЦРЛ                                  Віта Животовська