Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Це страшне явище – наркоманія

Опубликовано 24 6 18

 

 

26 червня – Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

Тетяна ЧЕРНИШОВАТетяна ЧЕРНИШОВА

Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики!

Наркоманія (від грецького. narke – заціпеніння і манія) – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз.

За оцінками фахівців зараз у світі налічується приблизно 200 млн. наркозалежних. Іноді називають цифру в декілька разів більшу.  Кількість наркозалежних в Україні точно не оцінена - близько 1,5 млн. Водночас  щороку наркоманія в Україні   збільшується на 8% – ця тенденція є однією із найвищих у світі. В Кіровоградській області м. Світловодськ та Світловодський район займають передове місце по кількості наркозалежних - майже 400 осіб.

Основна частина наркозалежних – підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно, аніж дорослі. Причому спробувати наркотики часом пропонують «найближчі друзі». Вколовшись, швидко отримуєш веселощі на час, але взамін поступово віддаєш життя. Що важливіше: не загубити обличчя перед «друзями», або втратити життя? Як нерозумно: проміняти здоров'я, свободу, своє майбутнє на що?.. Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обов'язково обернеться для них у недалекому майбутньому. Вони, підбадьорені словами «друзів», пробують, а потім багаторазово шкодують про цю мить і молять Бога про смерть під час ломок. Як правило, наркомани, коли усвідомлюють, що вони хворі, намагаються реабілітуватися, але, на жаль, більшість з них повертається до наркотиків, лише трохи подовжуючи життя, яке вже не в радість ані їм, ані рідним.

Перед тим, як спробувати наркотик, варто задуматися: чи потрібний вам букет хвороб, що передається через голку? На що ви прирікаєте себе, свою сім'ю, своїх майбутніх дітей? Купа витрачених батьківських грошей на наркотики? Жах, що ти відчуєш, коли смерть буде стояти поруч, безпорадно спостерігаючи за тим, як поведе твої м'язи, як твій організм вмирає, а ти нічого не можеш зробити. Навіщо тобі сльози матері на твоїй могилі і скорбота батька? Навіщо себе прирікати? Навіщо... 

Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Вживання наркотиків, насамперед, негативно впливає на здоров'я людей, сприяє розвитку соматичних і психічних захворювань, ВІЛ - інфекції, розвивається соціальна деградація, і це є одна з причин збільшення смертності населення.

Вживати наркотики дуже небезпечно для здоров’я! Хоч якими складними бувають життєві ситуації, це не причина, щоб вживати наркотичні речовини. Приймай зважені рішення, керуй емоціями, розв’язуй проблеми, розвивай силу волі. Пам’ятай, що шлях до здоров’я обираєш ти сам!

Районний нарколог

Тетяна Чернишова