Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Служба організації інфекційного контролю знову завітала до Світловодської ЦРЛ

Опубликовано 27 07 19

     

      Як повідомлялося раніше, Світловодська ЦРЛ одна з найперших лікарень в області стала учасником проекту «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» і в червні 2019 року цього статусу були удостоєні  2 відділення стаціонару.

      23 липня 2019 року представник Всеукраїнської асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Людмила Зубченко знову завітала до Світловодської ЦРЛ.

      За останній рік проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» є одним із значимих кроків асоціації «Служба організації інфекційного контролю», яка активно функціонує в Україні з 2008 року. Асоціація  створена з метою розповсюдження знань про наслідки внутрішньо-лікарняних інфекцій та організації заходів безпеки та  керується новітніми, сучасними принципами в організації санітарно-епідеміологічного режиму закладу охорони здоров’я. Основна місія служби – збереження здоров’я персоналу та пацієнтів закладів. Ефективна програма інфекційного контролю забезпечує значне скорочення витрат закладів і дозволяє зекономити кошти, необхідні для фінансування інших потреб установи. Метою проекту є виявлення зон порушення стандартів чистоти та гігієни у лікувально-профілактичних закладах України. Об’єктом виступає дотримання стандартів чистоти та безпеки у закладі охорони здоров’я згідно чинного законодавства, а предметом – сучасний стан гігієни у закладі охорони здоров’я  України. Разом зі статусом «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» заклад охорони здоров’я отримує:

 - чітко налагоджену систему гігієни;

 - підготовлений практично та обізнаний теоретично персонал;

 - престиж та публічне схвалення;

 - високий кредит довіри до лікаря.

  

     Як повідомила Людмила Зубченко,  на сьогоднішній день до проекту вже долучилися 1052 відділення закладів охорони здоров’я України. Вони є показовими та дають приклад іншим закладам для налагодження європейського підходу у розробці системи гігієни. При цьому статус «Чистої лікарні» не є безстроковим, він буде перевірятися представниками Асоціації, і в разі негативних висновків лікарня може бути позбавлена цього звання.

  

    В конференц-залі поліклініки Світловодської ЦРЛ Людмила Зубченко зазначила, що на сьогодні ще 4 відділення стаціонару Світловодської ЦРЛ  відповідають вимогам проекту.  

    Статус «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» отримали:

- неврологічне відділення (старша сестра медична Маргарита Нудьга);

- відділення терапевтичного профілю (старша сестра медична Любов Булаєнко);

- відділення анестезіології з ліжками  для інтенсивної терапії (старша сестра медична  Таїсія Цимбал);

- отоларингологічно-офтальмологічне відділення (старша сестра медична Зоя Гаркуша).

     Дякуємо заступнику головного лікаря з медсестринства Людмилі Поляніній та колективам відділень за щоденну кропітку роботу із забезпечення безпечного перебування пацієнтів у лікарні та вітаємо з отриманням почесного звання.

     

Лікар-методист

Світловодської ЦРЛ                                                   Ірина Кріпак