Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Covid-19 ще загрожує

Опубликовано 28 05 20
     
   

     Населення нашого міста та району хвилює питання чи перехворіли або хворіють вони на коронавірусну Covid-19-інфекцію та чи мають  імунітет до цієї хвороби.

     Перебіг цього захворювання може бути, як безсимптомним, так і легким або важким. Хворі з середнім або важким перебігом хвороби лікуються в стаціонарі, де вони проходять обстеження на наявність вірусу методом ПЛР. В разі легкого або безсимптомного перебігу захворювання людина не звертається до медичного закладу, і не обстежується на наявність вірусу та вироблення антитіл, але імунітет виробився. А ось на скільки він тривалий і сильний наразі невідомо. Імунітет до вірусів грипу зберігається до року. Як довго він зберігатиметься до Covid19 невідомо.

     Методи дослідження цієї інфекції ще вивчаються та пропонуються фахівцями для діагностики. Поруч з уже відомими нам експрес-тестами і ПЛР-тестами будуть застосувавати ще один метод тестування - імунноферментний аналіз (ІФА).

     ІФА – це імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіло. Для ІФА-тестів потрібна сироватка крові. Цей тест більш чутливий, ніж швидкий. Таке дослідження, на відміну від експрес-тестів не можуть проводити на місці, а лише в лабораторіях. ІФА-тести допоможуть визначити імуноглобуліни. Вони бувають двох типів: M і G. Якщо виявлять M, то це говорить про те, що йде гострий процес захворювання, якщо G – то що людина перехворіла або зустрілася з вірусом і у неї виробилися антитіла і є імунітет до цього захворювання.

     ІФА застосовуватиметься для визначення групового імунітету та для переривання ланцюгу поширення  цієї інфекції. Тому, в першу чергу важливо знати статус кожного пацієнта по Covid 19 при потребі їх лікування в  стаціонарі закладів охорони здоров’я (попередження захворювання медичних працівників та інших хворих).

     Перед плановою госпіталізацією, операцією пацієнтам буде запропоновано такі обстеження:

     - методом ПЛР обов’язково для онкохворих;

     - для інших груп -  ІФАIgМ (ПЛР якщо ІФА  позитивне).

     Пацієнти з клінічними ознаками коронавірусної хвороби або пневмонії відразу при виявленні обстежуються методом ПЛР; при неможливості проведення ПЛР впродовж однієї доби – ІФАIgМ.

     Ці обстеження для певних категорій населення проводяться безкоштовно  в державній установі «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України». Хто має бажання узнати свій імунний статус, можуть зробити ІФА-тести в приватних лабораторіях.

   

Районний інфекціоніст

КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР                       Галина Талалаєва