Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

До Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами

Опубликовано 26 07 19

   

     Всесвітній День боротьби з гепатитом відзначається 28 липня. Ця дата - нагадування всьому людству про глобальну проблему поширення такого важкого захворювання, як гепатит. 
     Гепатит – це запалення печінки. Як правило, викликається вірусною інфекцією. Гепатит є одним з найбільш серйозних і поширених інфекційних станів на планеті, є глобальною проблемою в зв’язку з тягарем хвороби і смерті, з можливістю викликати спалахи і приводити до епідемічного поширення захворювання. Гепатити В і С викликають хронічний перебіг у сотень мільйонів людей, є основною причиною цирозу і раку печінки.  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі налічується близько 2 мільярдів людей, інфікованих гепатитом В, 180 мільйонів людей, інфікованих гепатитом С. Більшість з них навіть не здогадуються про своє захворювання, бо у 80% випадків гострий період проходить без симптомів. За оцінкою експертів Інституту епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського Національної академії медичних наук України, інфіковані вірусом гепатиту С в Україні не менше 3% громадян, а це 1350000 осіб.

     Населення м.Світловодська активно не звертається до лікарів для уточнення свого статусу щодо гепатитів «В» та «С». Всього на обліку в кабінеті інфекційних захворювань поліклініки перебуває 61 людина, хвора на активний гепатит. За І півріччя 2019 року взято на облік  11 осіб ( за аналогічний період 2018 року –15).

     Гостро питання зараження гепатитом постає і серед військовослужбовців, які повертаються із зони АТО, адже в польових умовах ризик зараження збільшується.

     Захистити себе і своїх рідних від гепатиту «В» дуже легко - зробіть щеплення, не відмовляйтеся від щеплення своєї новонародженої дитини в пологовому будинку. Вакцина від гепатиту В — найбільш безпечна, бо містить не сам вірус, а тільки очищений основний поверхневий антиген вірусу. Ця вакцина — продукт генної інженерії та не може спровокувати хвороби. На Заході від гепатиту В вакцинують навіть онкохворих.

     Специфічної профілактики гепатиту «С» не існує, але є лікування цієї хвороби, яке призводить до повного видужання.

     Профілактикою можуть бути і такі прості речі:

  • На манікюр-педикюр ходіть зі своїм набором пилочок, кусачок та ножиць.
  • Татуювання і пірсинг робіть тільки у косметологічних клініках, що мають відповідну ліцензію.
  • У вас повинен бути один стоматолог, якому ви довіряєте. Не бігайте з кабінету у кабінет, з клініки у клініку — це збільшує ризики.
  • Вірусні гепатити В і С передаються статевим шляхом. Користуйтеся презервативами, навіть якщо це ваш постійний партнер.
  • Будь-хто з ваших рідних може бути інфікованим — чоловік чи дружина, батьки, хтось із дітей. Тому кожен повинен мати свою зубну щітку, свої ножиці й бритви.

     

Районний інфекціоніст                                         Галина Талалаєва