Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

6 березня – Всесвітній день боротьби з глаукомою

Опубликовано 06 03 19
Глаукома – це велика  група хронічних захворювань ока різної причини, яка здебільшого характеризується  підвищенням  внутрішньо очного тиску, розвитком атрофії  зорового нерву, зниженням центрального та периферичного зору.

За приблизними підрахунками  біля 70 млн. людей у всьому світі хворіють глаукомою і тільки половина знає про цей діагноз, ще менше одержує адекватне лікування.

Глаукома безсимптомне захворювання, у значної більшості   пацієнтів виявляється у розвинутій або навіть в термінальній стадії.  В зв’язку з цим  діагностику глаукоми не можна затримувати.

При аналізі скарг пацієнтів звертають на себе  увагу скарги на затуманювання зору, поява райдужних кіл навколо джерел світла, головні болі здебільшого  в вискових областях, почервоніння очей, збільшення окулярів для читання, сльозотеча, зниження зору одного ока.

Існує консервативний (з допомогою інстиляції антиглаукомних препаратів), оперативний та змішаний метод лікування глаукоми.

Для вибору правильної тактики лікування глаукоми необхідно провести ряд  діагностичних методів: тонометрію, тонографію, біомікроскопію, периметрію, гоніоскопію, оптичну когерентну томографію переднього та заднього відрізків ока, ультразвукове обстеження кришталика, доплерографію судин ока, голови, шиї.

Частота  повторних обстежень індивідуальна і залежить від причини та перебігу захворювання, компенсації внутрішньоочного тиску (ВОТ).

При невисоких рівнях ВОТ, компенсація ВОТ при інстиляції антиглаукомних препаратів, стабільності зорових функцій рекомендовано  проводити обстеження 1 раз на рік, при погіршенні очного статусу  - 1 раз на 6 місяців або 1 раз в 3 місяці.

Лікування глаукоми проводять в очних стаціонарах при стабільному стані 1 раз на рік. При прогресуванні або декомпенсації необхідне дообстеження в умовах висококваліфікованих офтальмологічних установ.

Якщо офтальмологічне  обстеження проведено вчасно і необхідна терапія почата як можливо раніше, то зниження зору або його втрати можна запобігти.

   

Лікар-офтальмолог

Світловодської ЦРЛ                            Наталія Крайня