Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Вакцинуватися від грипу ніколи не пізно!

Опубликовано 04 03 19

Грип - гостре респіраторне вірусне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі,котре характеризується гострим початком з ураження верхніх дихальних шляхів і загальною інтоксикацією.

Щороку на грип хворіє до 20% населення України. Сезон захворюваності на грип розпочався з жовтня 2018 р. та триватиме до травня 2019 р.

Найбільш вразливими до грипу є діти та особи похилого віку, у яких на фоні послабленого імунітету високий ризик розвитку ускладнень після перенесеної грипозної інфекції.

За 2018 рік серед населення м.Світловодська та Світловодського району зареєстровано 13336 випадків захворювання на гострі респіраторні інфекції та грип.

Водночас рівень вакцинації проти грипу залишається дуже низьким. За попередні три епідсезони рівень щеплень серед загального населення становив близько 0,5%. Хоча саме вакцинація є найнадійнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень

Вже за поточний епідсезон в Україні  зафіксовано 32 летальних випадка від грипу. Жоден із пацієнтів не був щеплений від грипу.

Вакцинація від грипу також є економічно обґрунтованою. За різними оцінками, витрати для кожного хворого, пов'язані із захворюванням на грип чи ГРВІ, коливаються від 400 до 2700 гривень у залежності від тяжкості захворювання. А вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складає близько 200- 300 гривень.

Імунітет від грипу формується протягом 21 дня після щеплення.  Спеціалісти кажуть, що вакцинуватися від грипу ніколи не пізно.   

Протипоказанням для застосування грипозних вакцин є гіперчутливість до активних речовин вакцини, будь-яких допоміжних речовин та до будь-яких компонентів, які можуть бути присутніми у слідовій кількості. Хворим на гострі інфекційні захворювання та захворювання, що супроводжуються підвищеною температурою тіла вакцинацію слід проводити після одужання.

Лікування  ГРВІ проводиться переважно вдома, госпіталізації підлягають тільки хворі з важким перебігом грипу. Хворим призначають ліжковий режим, вітамінізовану їжу з достатньою кількістю рідини.

     

 

Районний інфекціоніст

Світловодської ЦРЛ                                                 Галина Талалаєва