Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

ІФА-тестування на COVID-19 тепер в Світловодську

Опубликовано 30 11 20
     
   

     

   

   З 01 грудня 2020 року в КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР буде  проводитися тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА) на COVID-19.

  Для цього ЦРЛ  придбала сучасне обладнання американського виробництва вартістю 276,0 тис. грн. Про ІФА- аналізатор лікарня давно мріяла, а придбати  «підштовхнула» епідемія коронавірусу.

  До цього часу  жителям нашого міста та району для отримання   результату дослідження ІФА на коронавірус доводилось звертатись  до м. Кременчук або проходити дане обстеження в приватних лабораторіях, де ціни не з дешевих. Вартість одного обстеження у приватних лабораторіях складає 400-600 гривень, у державних — більше ста гривень. Лабораторні  дослідження методом ІФА  спочатку   проводитимуться для діагностики коронавірусної інфекції, а в подальшому, на даному обладнанні,будемо діагностувати й інші захворювання — ТОРЧ-інфекції, гепатити, сифіліс, гормони, онкомаркери, кардіомаркери  та  інше.

  Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ України від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». ІФА-тестування на коронавірус з визначенням імуноглобулінів М та G  проводяться пацієнтам із симптомами коронавірусної інфекції, особам, що хворіють на пневмонію, контактним особам, медичним працівникам, особам, що потребують планової госпіталізації (операції), пацієнтам, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат та іншим категоріям.

Що варто знати про тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) на COVID-19

  Імуноферментний (ІФА) аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Метод ІФА-тестування на COVID-19  визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Антитіла класу IgМ починають виявлятися в середньому на 5 день від появи симптомів, їх рівень зростає до 14 дня, що свідчить про гостру стадію хвороби. Надалі їх рівень поступово знижується. Антитіла класу IgG з'являються на 11-20 день від появи симптомів і надають змогу дізнатися, чи перехворіли ви на коронавірус в безсимптомній формі, чи виробив ваш організм імунітет на COVID-19  та оцінити рівень імунного захисту організму на перенесену інфекцію.

   Основний біоматеріал для проведення ІФА – це сироватка крові:  у пацієнта беруть зразок крові з вени. Для того щоб уникнути похибок в результатах важливою умовою для лабораторних досліджень є здача крові натщесерце — 6-12 годинний період голодування, виключити прийом алкоголю, куріння, обмежити фізичну активність.  Виключити прийом ліків, якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це лабораторію.

   Аналізи приймаються за направленням сімейного лікаря або лікаря-інфекціоніста в маніпуляційному кабінеті №47, 3 поверх поліклініки КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР (м.Світловодськ, вул. Павлова,16) за графіком:  понеділок – четвер з 930 до 1030. Результат аналізу можна отримати на наступний день. Вартість обстеження становить 120,0 грн.  IgM та 120 грн IgG. Довідки за телефоном (05236)7-27-44.

   

   

Завідувач клініко-діагностичною лабораторією

КНП «Світловодська ЦРЛ» СМР                                             Світлана Охріменко

   
« Предыдущая запись