Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Обережно, амброзія!

Опубликовано 17 8 18

 

Здорова людина під час прибирання бур’яну амброзії повинна бути захищена, інакше вже на наступний рік вона може виявити у себе ознаки алергії на цю рослину

Людмила КРОХМАЛЮКЛюдмила КРОХМАЛЮК

Амброзія – це бур’яниста рослина, що росте практично у всіх регіонах України, бо активно зростає на будь-якому ґрунті та з будь-якими умовами.    Міське населення страждає від алергії на дану рослину частіше через насичення промисловими і вихлопними газами атмосфери,які з’єднуються з пилком амброзії, в результаті чого утворюються високоалергенні комплекси..

Щоб розвинулася алергія на амброзію, достатньо чотирьох зерен пилку. Цей бур’ян може викликати перехресні реакції з деякими видами рослин: соняшник, полин, мати й мачуха, череда.

Здорова людина під час прибирання бур’яну амброзії повинна бути захищена, інакше вже на наступний рік вона може виявити у себе ознаки алергії на цю рослину.

Період активного цвітіння припадає на серпень-вересень, коли виділяється величезна кількість пилку цієї рослини,  який викликає у людей алергію (закладеність носу, сильний нежить (риніт), безперервні напади чхання, підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір, висипання на тілі, напади задухи, і може викликати набряк легенів), яку медики називають амброзійним полінозом або сінною пропасницею.

Алергія на амброзію вимагає обов’язкового лікування, і, по можливості, профілактики повторного розвитку. Принципи лікування алергії на амброзію у дорослих і дітей однакові.

Перш ніж приймати будь-які антигістамінні ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем,який допоможе вибрати правильний препарат і підбере адекватне для вашого випадку дозування. Необхідно триматися подалі від амброзії полинолистої поки вона квітує. Потрібно відмовитись від прогулянок за містом, за можливостю не виходити з дому у спеку та у вітряну погоду. Для прогулянок краще вибирати похмурі та дощові дні. Натягнути на вікна марлеві сітки, постійно їх змочувати та міняти кілька разів на день. На вулиці користуйтеся сонячними окулярами. При поверненні додому рекомендується прийняти душ, промивати ніс та очі.

Дієта, раціональне харчування поряд зі спеціально підібраним курсом лікування здатні не вилікувати, але полегшити стан хворого при гіперчутливості до амброзії.

 Завідувач відділення

терапевтичного профілю

Світловодської ЦРЛ  Л.Крохмалюк