Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

ВІЛ-позитивна людина може жити повноцінно

Опубликовано 21 05 19

          

   

      Щорічно в третю неділю травня відзначається Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день було відзначено у Сан-Франциско (США) в 1983 році. На сьогодні Україна займає перше місце в Європі за кількістю захворювань. Згідно статистики щодня в нашій країні від СНІДУ вмирає 8 чоловік. Експерти відзначають, що навіть всупереч серйозній міжнародній підтримці, епідемію зупинити не вдається.
      СНІД – одна з найскладніших проблем людства. Сьогодні поширення ВІЛ – інфекції має характер пандемії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) кількість людей, які живуть з ВІЛ/СНІД – понад 40 млн.! Більше 20 млн. людей померли через СНІД ! Більшість ВІЛ-інфікованих в Україні – це молодь віком 15-29 років.

      У м. Світловодську та районі офіційно зареєстровано 111 пацієнтів з ВІЛ- інфекцією. За  І квартал 2019 року померло 4 людини.  
      Уже давно відомо, що інфікування ВІЛ не є ризиком, характерним для якихось певних категорій населення, як вважалося спочатку. Хвороба не обирає, тому найпершим завданням у подоланні епідемії залишається запобігання та профілактика.
     Метою Дня пам’яті є не тільки вшанування померлих, але і привернення уваги суспільства до проблем розповсюдження епідемії, дискримінації та порушення прав ВІЛ-інфікованих

        ВІЛ-інфекція - хронічна інфекційна хвороба, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) – кінцева стадія ВІЛ-інфекції, що проявляється розвитком тяжких опортуністичних інфекцій (вірусних, бактеріальних, паразитарних) і злоякісних новоутворень. При ВІЛ-інфекції повільно, але неухильно руйнуються незамінні компоненти імунної системи, і на певному етапі стає неможливим формування ефективної імунної відповіді не лише щодо ВІЛ, але й інших збудників інфекцій. Але необхідно пам'ятати: якщо ВІЛ-позитивна людина отримує спеціальні ліки – антиретровірусну терапію (АРТ) – вона може жити повноцінним життям, працювати, мати здорових дітей.

        Кожна людина має право вибирати свій стиль життя та спосіб поведінки. Але краще, якщо цей вибір буде зроблений усвідомлено і на підставі правильної і повної інформації. Про безпеку варто думати до здійснення якого-небудь вчинку, адже  ціна, навіть однієї помилки, іноді буває занадто висока.

        Життя – це багатство. Життя – це таємниця і це боротьба. Я бажаю, щоб для кожної  людини кредом життя стала істина: це твоє життя, борись за нього.

   

Районний інфекціоніст                          Галина Талалаєва