Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Вірусні гепатити та їх профілактика

Опубликовано 27 7 18

 

28 липня -  Всесвітній день боротьби з вірусними  гепатитами.

Вірусні гепатити -  це традиційно важка та глобальна проблема, все ще далека від свого вирішення

Галина ТАЛАЛАЄВАГалина ТАЛАЛАЄВА

За І півріччя 2018 року по Світловодську та Світловодському району  зареєстровано 13 випадків хронічного вірусного гепатиту С, що складає 20,0 випадків на 100 тис. населення (за І півріччя 2017 року на диспансерний облік взято 4 хворих на хронічні вірусні гепатити, в т.ч. 3 випадки вірусного гепатиту С та 1 випадок  мікст-гепатиту ( вірусні гепатити В та С).

Існує 8 типів вірусного гепатиту. Серед цих збудників особливе місце належить гепатитам А, В та С.

Вірусні гепатити А та Е це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки. В Україні зустрічається гепатит А. В 2017 – 2018  рр. він не реєструвався в

м. Світловодську та районі.

Гепатит Е - це хвороба. яка зустрічається переважно в районах Азії, тому вона небезпечна для людей, які виїжджають до цього регіону на працю та відпочинок. Профілактика цих гепатитів полягає в дотриманні правил особистої гігієни - необхідно використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише перекип’ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники, вживати якісні продукти харчування. Єдиним ефективним засобом профілактики гепатиту А є вакцинація. Хронізації після перенесення гепатиту А не відбувається.

Вірусні гепатити В і С - інфекційні хвороби з переважним ураженням печінки та тяжкими ускладненнями. Це різні хвороби, які викликаються різними збудниками (вірусами В, С). Спільним для них є механізм зараження. Джерелом вірусних гепатитів є хворі будь-якою формою гепатитів, а також хворі з безсимптомною формою хвороби. Останні є основним джерелом інфікування. Передаються гепатити В і С через кров або інфіковані нею інші рідини нашого організму, забруднені шприци та предмети побуту. Крім того, передача може відбуватися від матері до дитини під час пологів при наявності у матері в цей час збудника в крові.

Щоб уберегтися від зараження вірусними гепатитами В і С необхідно:

1. Не користуватися чужими і не дозволяти іншим користуватися особистими предметами гігієни, на яких може залишитися кров. Навіть у мікроскопічній кількості вона може стати джерелом інфікування (зубна щитка, леза для гоління, інструменти для манікюру, педикюру, мочалки, гребінці, тощо). Ці предмети повинні бути індивідуальними.

2.   Не вживати наркотиків, адже є постійна загроза інфікування.

3. При статевих зв’язках рекомендується використовувати латексні презервативи.

4.  Одним з найефективніших профілактичних заходів є імунізація проти гепатиту В. Введення вакцини спричиняє появу специфічних антитіл, які забезпечують захист від цього захворювання. Стандартний курс вакцинації проти гепатиту В складається з трьох щеплень. Якщо щеплення дитини проведено за всіма правилами, захист від гепатиту триває протягом 22 років. В дорослому віці зробити щеплення від гепатиту В може кожна людина за власний рахунок (курс також складається з трьох щеплень).

   Проти гепатиту С щеплення не існує, тому що вірус цього захворювання має декілька генотипів. На даний час можна сказати, що вірусний гепатит С піддається лікуванню, але лікування тривале (від 3-х до 6-й місяців) і потребує чималих коштів, тому краще захистити себе від зараження.

Районний інфекціоніст Світловодської ЦРЛ

Галина Талалаєва