Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

Зупинимо глаукому!

Опубликовано 06 03 19

Глаукома - це хронічне захворювання ока, при якому підвищується внутрішньоочний тиск. Якщо очний тиск вчасно не знизити до норми, гине зоровий нерв, що призводить до необоротної сліпоти. В основному страждають від глаукоми ті, кому за 40 років. Існують фактори ризику, що впливають на виникнення та прогресування глаукомного процесу, такі як короткозорість, спадковість, цукровий діабет, катаракта, дислокація кришталика та інші захворювання ока.

В більшості випадків глаукома виникає та прогресує непомітно для хворого і тільки через декілька років людина виявляє значне зниження зору одного ока. Хвороба вражає обидва ока, але не одночасно, основна ознака захворювання - звуження периферичного поля зору з носової сторони, зоровий дискомфорт, періодичне затуманення зору.

Сучасні методи лікування дають змогу призупинити прогресування глаукоми, але це можливо лише за умови раннього виявлення хвороби. Саме тому, всім людям після досягнення 35 років потрібно 1 раз на 2 роки обов’язково обстежуватись у офтальмолога. Часто глаукома розвивається одночасно з катарактою. Для таких випадків розроблений метод хірургічного лікування, який полягає в одномоментному проведені операції з видалення катаракти та антиглаукомної операції. Така операція може бути проведена навіть пацієнтом із задавненою глаукомою. Для більшості хворих хірургічний метод є найефективнішім у лікуванні глаукоми.

Повністю вилікувати це захворіння неможливо - воно хронічне, але нормалізувати внутрішньоочний тиск, а також планове проходження курсів консервативного лікування дозволяє значно затримати прогресування глаукомного процесу.

Потрібно пам’ятати, що глаукома - одна із основних причин повної втрати зору, тому за найменших проблем з очима потрібно звертатись до офтальмолога для своєчасної діаностики хвороби.

  

Районний офтальмолог                                      Олексій Олійник